А що таке «подарунок»?

В житті завжди є можливість принести радість людям і робити це можна не лише у святкові дні, а й в будні. Невеликий знак уваги, чи маленький подарунок вранці – гарний святковий настрій на цілий день. Букет квітів, улюблені солодощі, хороша книга, невеликий сувенір – все це приносить радість і створює позитивний настрій.

Але подарунки треба вміти вибирати і дарувати. Саме в цьому проявляється ваша фантазія, винахідливість та смак. Будь-який подарунок – це дзеркало всієї вашої натури. Запам’ятайте, дарувати подарунок – це не обов’язок перед винуватцем свята, а в першу чергу знак уваги та виявлення поваги.

Слова “дарувати”, “подарунок” є похідними від слова “дар”. Звернемось трохи до історії, щоб з”ясувати що таке подарунок і навіщо його дарувати. Давайте спробуємо відповісти на питання: коли з”явився звичай дарувати подарунки? Разом з виникненням держави? Класової нерівності? Моногамної сім”ї? Усі відповіді невірні. Правильна відповідь: набагато раніше! Чи знаєте ви, що тварини теж дарують один одному подарунки? Павук дарує судженій муху (це дає йому реальний шанс залишитися в живих після “весілля”), імператорський пінгвін як презент використовує свіжо спійману рибку, а птах-ткачик навіть прикрашає місце побачень з коханою свіжими орхідеями.

Для чого робити подарунки? Будь-який подарунок – це Послання. Саме вибору подарунків або дарів надавали величезне значення. Найчастіше від правильного чи неправильного вибору залежало, буде війна чи мир між племенами, державами. При дворі шумерського царя, римських цезарів і європейських монархів завжди були люди, які тлумачили “мову дарів” і визначали, який подарунок висловлює вірнопідданські настрої, який – відносини рівних, а який несе в собі загрозу або зневагу.

Отже, вибираючи подарунок для конкретної людини, Ви самі повинні знати, що саме буде в цьому посланні зашифровано. “Моя любов до тебе велика, як світ!” “Ми Вас поважаємо!”, “Я захоплений Вашим мистецтвом!”, “Я бажаю Вам здоров”я!”, “Я бажаю Вам затишку в домі!”, “Я бажаю Вам успіху в справах!”, “Я Вас розумію, я думаю про Вас!”, “Наша зустріч була прекрасна!”, “Забудемо старе” …

Погодьтеся, ці послання вельми різняться. Різними будуть і подарунки, які виражають їх. Але треба добре подумати, що “скаже” ваш подарунок. Він може виявитись зовсім недоречним.

Подарунок часто має чисто символічне значення – це своєрідна форма вираження почуттів. При незначній вартості подарунку, але якщо він зроблений з прихованим змістом -подарунок може скласти величезну цінність для того, кому він піднесений. Вартість подарунка повинна відповідати матеріальним можливостям того, хто дарує. Щедрість не по кишені така ж безглузда, як і скнарість. Подарунки повинні відповідати можливостям, потребам, характеру, смаку, інтересам та образу життя тих, кому вони призначені. Не підносьте подарунки за принципом «на тобі, Боже, що мені негоже».

Як ми бачимо, подарунок – це щось більше, ніж якась річ, безкоштовно передана в руки іншого. Подарунок – це радість. І більшість з нас знає, один з головних критеріїв душевного здоров”я – потреба радувати собі подібних. Якщо ця потреба у Вас виникає, якщо це приносить Вам задоволення, отже в людському і душевному плані у Вас все в повному порядку. Радійте самі і радуйте інших!

 

Львів - Бізнес портал Львова. Львівський каталог сайтів ShiftCMS.net - Каталог сайтів Львова

Виготовлення прапорів, прапорців, рекламної та сувенірної продукції з тканини, надрук на одязі dynar.com.ua